Galerie Murano

Originální italské šperky

Šperky z ostrova Murano patří mezi luxusní bižuterii z rukou zkušených italských mistrů. Jsou vytvořeny kombinací ručně vyráběného muránského skla, hypoalergenního kovu a stříbra. Současná výroba probíhá v souladu s dávnými středověkými tradicemi. Každý jeden kus je originál a garantuje kvalitu, jedinečnost a exkluzivitu, v níž je přítomna vášeň tvůrce. Jejich nositelkami jsou ženy, které mají smysl pro styl a znají svou pravou identitu.

Historie


Historie muranského skla sahá až k roku 1000 našeho letopočtu, kdy se v Benátkách začali výrobou šperků ze skla zabývat první řemeslníci. Byla sice náročná, zato velmi vysoce ceněna. Benátské sklo se proslavilo i za hranicemi a vlastnit šperk, ozdoby nebo vybavení domácnosti z Itálie bylo otázkou prestiže.

V roce 1224 byl založen první cech benátských sklářů. Otevřené ohně sklářských pecí však představovaly pro Benátky vážný problém, proto koncem 13. století museli sklářští mistři přesídlit i s rodinami na nedaleký ostrov Murano. Přineslo jim to zajímavá privilegia jako právo nosit dvě dýky nebo vdávat své dcery za benátské šlechtice.

Podléhali však přísnému zákazu ostrov opustit. Každému, kdo by vyzradil tajemství výroby benátského skla hrozil trest smrti a uvěznění rodinných příslušníků. Sklářské techniky byly totiž pečlivě střeženým tajemstvím se strategickým významem pro export Benátské republiky.

Začněte psát a zmáčkněte Enter pro vyhledání